Powiat Hrubiesz體
 
Podstawy prawne
   
Organy
 
Starostwo powiatowe
 
Jednostki organizacyjne
 
S硊縝y powiatowe
 
Niepublikowane w BIP
   
O秝iadczenia maj眛kowe
 
Informator powiatowy
 
Wybory
 
Kontrole
 
Sprawy w toku
 
Opcje

Informacje o Powiecie

Informacja o powiecie hrubieszowskim


Powiat Hrubieszowski funkcjonuje od 1 stycznia 1999 roku, wchodzi w sk艂ad Wojew贸dztwa Lubelskiego. Na obszarze 1269,45 km kw. mieszka 75 344 os贸b.
W sk艂ad powiatu wchodz膮: jedna gmina miejska Hrubiesz贸w i 7 gmin wiejskich: Do艂hobycz贸w, Horod艂o, Hrubiesz贸w, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice.
Na granicy z Ukrain膮 zlokalizowane s膮 trzy przej艣cia graniczne: przej艣cie mi臋dzynarodowe Zosin –Usti艂ug na terenie gminy Horod艂o, przej艣cie o ruchu uproszczonym U艣mierz-War臋偶 na terenie gminy Do艂hobycz贸w i przej艣cie kolejowe Hrubiesz贸w – Izov, 艂膮cz膮ce 艢l膮sk z Ukrain膮.
Przej艣cie w Zosinie uzyska艂o od 15 wrze艣nia 2000 r. status przej艣cia mi臋dzynarodowego dla ruchu osobowego i autokarowego, a starania obecnie czynione winny doprowadzi膰 jeszcze w roku bie偶膮cym do jego otwarcia dla ruchu towarowego (do 3,5 t. masy ca艂kowitej pojazdu).

Powiat hrubieszowski jest terenem wybitnie rolniczym, g艂贸wnym bogactwem jest ziemia : lessy i czarnoziemy, zajmuj膮ce blisko 2/ 3 powierzchni.

Podzia艂 powierzchni powiatu (%)

79,49 U偶ytki rolne
13,22 U偶ytki le艣ne oraz grunty zadrzewione i zakrzewione
5,60 Grunty zabudowane i zurbanizowane
0,01 U偶ytki ekologiczne
0,73 Nieu偶ytki
0,95 Wody


Klasyfikacja ziem ornych ze wzgl臋du na klas臋 bonitacyjn膮 (%)


I - 10,2
II - 39,0
III A - 33,7
III B - 8,3
IV A - 6,2
IV B - 1,4
V - 1,1
VI - 0,1



W 13 tysi膮cach gospodarstw rolnych uzyskuje si臋 wysokie plony burak贸w cukrowych, pszenicy, innych zb贸偶 oraz warzyw . Plony produkcji rolnej powiatu s膮 tak obfite, 偶e istniej膮ce tu zak艂ady przetw贸rcze nie s膮 w stanie ich zagospodarowa膰.
Znakomite gleby i brak przemys艂u degraduj膮cego 艣rodowisko sprzyjaj膮 nie tylko produkcji 偶ywno艣ci ekologicznej, ale i rozwojowi agroturystyki. Na terenie powiatu dzia艂a Powiatowe Centrum – Stowarzyszenie Agroturystyki w Hrubieszowie z siedzib膮 w Horodle, zrzeszaj膮ce gospodarstwa agroturystyczne.

O atrakcyjno艣ci turystycznej powiatu decyduj膮 g艂贸wnie obszary chronione : Nadbu偶a艅ski Obszar Chronionego Krajobrazu, Strzelecki Park Krajobrazowy, Do艂hobyczowski Obszar Chronionego Krajobrazu, rezerwat przyrody w Gliniskach i Gr贸dku. Przez obszar powiatu przep艂ywaj膮 rzeki: Huczwa i Bug. Malownicza, kszta艂towana jedynie przez natur臋 dolina Bugu – to raj dla w臋dkarzy. W czystych i rw膮cych wodach rzeki 偶yje wiele gatunk贸w ryb , w tym rekordowej wielko艣ci sumy. W dolinie Bugu zadomowi艂y si臋 te偶 bobry .
W Hrubieszowie ko艅czy tras臋 szlak turystyki pieszej , licz膮cy 184, 5 km (na srebrn膮 odznak臋 turystyczn膮).
Do cennych obiekt贸w przyrodniczo - krajobrazowych powiatu hrubieszowskiego nale偶膮 parki podworskie z pa艂acami i dworkami, zabytki architektury sakralnej - ko艣cio艂y i cerkwie oraz drzewa - pomniki przyrody. S膮 te偶 liczne zabytki kultury materialnej na terenie powiatu. Prowadzone od szeregu lat prace wykopaliskowe w miejscowo艣ci Mas艂om臋cz gmina Hrubiesz贸w doprowadzi艂y do odkrycia wielu kultur 艣wiadcz膮cych o zamieszkaniu naszego regionu m.in. przez legendarnych Got贸w (III-IV wiek po Chrystusie ). Na uwag臋 zas艂uguje r贸wnie偶 Gr贸dek w gminie Hrubiesz贸w.

Ziemia hrubieszowska to r贸wnocze艣nie cz臋艣膰 najlepszych tradycji polskiego dziedzictwa. W roku 1816 Stanis艂aw Staszic za艂o偶y艂 tu fundacj臋 -Towarzystwo Rolnicze Hrubieszowskie; w Hrubieszowie urodzi艂 si臋 pisarz Aleksander G艂owacki ( Boles艂aw Prus ); tu mieszka艂 i tworzy艂 jeden z najwybitniejszych poet贸w XX wieku – Boles艂aw Le艣mian. Z ziemi hrubieszowskiej wywodz膮 si臋: Mieczys艂aw Bekker – tw贸rca ameryka艅skiego pojazdu ksi臋偶ycowego, Abraham Stern – wynalazca maszyny licz膮cej, Stefan Du Chateau – 艣wiatowej s艂awy architekt, wielki or臋downik regionu hrubieszowskiego.

Hrubiesz贸w, dzisiejsza stolica powiatu, pe艂ni艂 t臋 funkcj臋 ju偶 w roku 1810. Prawo miejskie otrzyma艂 z nadania kr贸la W艂adys艂awa Jagie艂艂y w roku 1400, a pierwsza wzmianka o Hrubieszowie si臋ga roku 1255.
Hrubiesz贸w jest o艣rodkiem 偶ycia kulturalnego powiatu. Dzia艂a tu Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie, Fundacja im. Krystyny i Stefana Du Chateau, Stowarzyszenie Brata Alberta, Powiatowe Muzeum im. ks. Stanis艂awa Staszica, Biblioteka Powiatowa, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna, Hrubieszowski Dom Kultury. Dobrze rozwini臋ta jest baza sportowo- rekreacyjna (stadion, hala sportowa).
Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych obejmuje takie imprezy jak: Nadbu偶a艅skie Spotkania Artystyczne, Festiwal Pie艣ni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego, Bieg Herbowy, Bieg Unii Horodelskiej, Bieg Niepodleg艂o艣ciowy, Mi臋dzynarodowy Wy艣cig Kolarski, Sp艂yw Kajakowy „BUG”, Kresowe Spotkania M艂odych, „Plebiscyt na najlepszego sportowca i trenera powiatu hrubieszowskiego”.

W powiecie funkcjonuje 35 szk贸艂 ponadgimnazjalnych ( w ty 34 funkcjonuje w ramach sze艣ciu zespo艂贸w szk贸艂), w kt贸rych nauk臋 pobiera 4 651 uczni贸w. Ponadto funkcjonuje Specjalny O艣rodek Szkolno-Wychowawczy (z internatem), Bursa Mi臋dzyszkolna (228 miejsc) i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jako jednostka pomocnicza o艣wiaty. Obserwuje si臋 szybki rozw贸j szkolnictwa policealnego, uruchamiane s膮 nowe kierunki nauczania zgodnie z zapotrzebowaniem rynku jak: Policealne Studium Informatyczne, Policealne Studium Agrobiznesu, Policealne Studium Zawodowe o kierunku technik technologii 偶ywienia, Policealne Studium Zawodowe o specjalno艣ci technik informacji naukowej jak r贸wnie偶 powsta艂y dwa Gimnazja Powiatowe. Czynione s膮 starania w kierunku uruchomienia szkolnictwa wy偶szego na terenie powiatu.

W powiecie hrubieszowskim jest dobrze rozwini臋ta sie膰 dr贸g, na kt贸r膮 sk艂adaj膮 si臋:
drogi powiatowe - 570,2 km
drogi wojew贸dzkie - 80 km
drogi krajowe - 40,3 km
Pozosta艂e drogi to drogi gminne w administrowaniu samorz膮d贸w lokalnych. Na terenie miasta Hrubieszowa po艂o偶onych jest 32 km dr贸g. Trwaj膮 prace nad podnoszeniem ich standard贸w jako艣ciowych, co ma powi膮zanie ze zmian膮 kategorii przej艣膰 granicznych na terenie powiatu.
Powiat hrubieszowski ma s艂abo rozwini臋t膮 infrastruktur臋 komunaln膮, a zaniedbania w tym zakresie s膮 wieloletnie, dlatego te偶 w strategii powiatu znalaz艂y si臋 zadania dotycz膮ce m.in. gazyfikacji powiatu, organizacji gromadzenia i neutralizacji odpad贸w oraz dzia艂a艅 proekologicznych.
Trwaj膮 dzia艂ania zmierzaj膮ce do zgazyfikowania powiatu hrubieszowskiego.

Powiat hrubieszowski posiada s艂abo, w por贸wnaniu z innymi dziedzinami rozwini臋t膮 gospodark臋. Co prawda funkcjonuje tu wiele podmiot贸w gospodarczych, jednak wi臋kszo艣膰 z nich to podmioty ma艂e i 艣rednie, prowadz膮ce przede wszystkim dzia艂alno艣膰 handlow膮 i 艣wiadcz膮ce podstawowe us艂ugi.
Wieloletnie wysokie ujemne saldo migracji jest wynikiem utrzymuj膮cego si臋 od wielu lat bezrobocia, powsta艂ego na skutek likwidacji zak艂ad贸w pracy jeszcze w granicach dawnego wojew贸dztwa zamojskiego. Na koniec grudnia 2002 roku zarejestrowanych by艂o 6 894 bezrobotnych, co oznacza 16,8 procentow膮 stop臋 bezrobocia.

Powiat hrubieszowski utrzymuje kontakty partnerskie z powiatami i miastami Ukrainy: z rejonem W艂odzimiersko – Wo艂y艅skim, Sokalskim i miastem Czerwonograd. Porozumienie o wsp贸艂pracy z rejonem W艂odzimiersko –Wo艂y艅skim podpisane zosta艂o w roku 1999 jako kontynuacja wcze艣niejszej wsp贸艂pracy z gminami powiatu hrubieszowskiego. Wsp贸艂praca w ramach podpisanych um贸w z miastem Czerwonograd i rejonem Sokalskim zapocz膮tkowana zosta艂a od lipca 2000 roku. Ma ona wszechstronny charakter pocz膮wszy od wymiany kulturalnej i sportowej poprzez wsp贸艂prac臋 administracji a偶 do kontakt贸w gospodarczych. Powiat podpisa艂 r贸wnie偶 porozumienie o wsp贸艂pracy z Mironowskim Instytutem Pszenicy w zakresie nasiennictwa.
Szko艂y powiatu hrubieszowskiego prowadz膮 wymian臋 m艂odzie偶y z bli藕niaczymi szko艂ami w Soest i Landshut. R贸wnie偶 gminy powiatu hrubieszowskiego maj膮 podpisane porozumienia o wsp贸艂prac臋 ze stron膮 ukrai艅sk膮: miasto Hrubiesz贸w, gmina Trzeszczany i gmina Hrubiesz贸w - z W艂odzimierzem Wo艂y艅skim; gmina Do艂hobycz贸w - z War臋偶em oraz powiatowy O艣rodek Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie - z Wydzia艂em Rolnictwa Administracji Rejonowej we W艂odzimierzu Wo艂y艅skim. Kolejnym przyk艂adem wsp贸艂pracy mi臋dzynarodowej s膮 umowy i porozumienia gmin Werbkowice i Mircze zawarte z partnerem w臋gierskim.

Kierunki rozwoju powiatu hrubieszowskiego


W najbli偶szych latach sw贸j rozw贸j powiat opiera膰 b臋dzie na nast臋puj膮cych za艂o偶eniach i kierunkach zgodnie z przyj臋t膮 strategi膮 rozwoju powiatu hrubieszowskiego:
- Starania o umo偶liwienie na przej艣ciu granicznym mi臋dzynarodowym w Zosinie ruchu towarowego, oraz uruchomienie przej艣cia U艣mierz – War臋偶 na mi臋dzynarodowe.

- Lepsze wykorzystanie Linii Hutniczo – Siarkowej.

- Poprawa infrastruktury drogowej z dostosowaniem ci膮g贸w drogowych do
potrzeb przej艣膰 granicznych.

- Wykorzystanie przygranicznego po艂o偶enia i zwi臋kszenie zakresu wsp贸艂pracy handlowej i kooperacyjnej z Ukrain膮 jak i innymi partnerami, w tym na zachodzie Europy.

- Rozw贸j gospodarki, a zw艂aszcza przemys艂u rolno-spo偶ywczego. Strategia przemys艂owa powiatu opiera膰 si臋 b臋dzie przede wszystkim na ma艂ych i 艣rednich przedsi臋biorstwach (modernizacji ju偶 funkcjonuj膮cych bran偶 jak r贸wnie偶 lokowanie nowego i nowoczesnego, nieuci膮偶liwego ekologicznie przemys艂u). Powiat tworzy膰 b臋dzie warunki dla potencjalnych inwestor贸w zar贸wno polskich jak i zagranicznych.

- Poprawa infrastruktury komunalnej w powiecie.

- Poprawa bezpiecze艅stwa obywateli i ograniczenie zjawisk patologii spo艂ecznej.

- Rozw贸j funkcji edukacyjnych. Powiat zainteresowany jest utworzeniem wy偶szej uczelni.

- Rozw贸j agroturystyki i turystyki.

- Dba艂o艣膰 o zachowanie czystego 艣rodowiska, g艂贸wnie czysto艣ci w贸d rzeki
Bug i Huczwy.

- Wykorzystanie bogactwa przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego w promocji powiatu oraz dba艂o艣膰 o zabytki kultury.

Powy偶sze kierunki rozwoju maj膮 charakter otwarty, w艂adze powiatu oczekuj膮 na wszelkie propozycje inwestycyjne i udziela膰 b臋d膮 pomocy zainteresowanym wsp贸艂prac膮 z powiatem i jego mieszka艅cami.

Liczba mieszka艅c贸w powiatu hrubieszowskiego na dzie艅 31 grudnia 2002 r.


Miasto Hrubiesz贸w - 20 030
Gmina Hrubiesz贸w - 11 618
Gmina Horod艂o - 6 367
Gmina Mircze - 8 445
Gmina Do艂hobycz贸w - 7 031
Gmina Werbkowice - 11 039
Gmina Trzeszczany - 5 267
Gmina Uchanie - 5 547
__________________________
Og贸艂em 75 344


L.p.

Gmina

So艂ectwo

Nazwa miejscowo艣ci

Liczba
mieszka艅c贸w

1.

Hrubiesz贸w

Hrubiesz贸w聽

Hrubiesz贸w miasto

20 030

2.

Hrubiesz贸w

 

11 618

   

1.     Annopol

1.     Annopol

101

2.     Bia艂osk贸ry

2.     Bia艂osk贸ry

75

3.     Brodzica

3.     Brodzica

353

4.     Cichob贸rz

4.     Cichob贸rz

448

5.     Czerniczyn

5.     Czerniczyn

797

6.     Czortowice

6.     Czortowice

109

7.     Czum贸w

7.     Czum贸w

304

8.     D膮browa

8.     D膮browa

188

9.     Dziekan贸w

9.     Dziekan贸w

578

10. Gr贸dek

10. Gr贸dek

332

11. Husynne

11. Husynne

527

12. Janki

12. Janki

301

13. Kob艂o

13. Kob艂o

328

14. Kosm贸w

14. Kosm贸w

351

15. Kozodawy

15. Kozodawy

213

16. Ku艂akowice II

16. Ku艂akowice II

73

17. Ku艂akowice I

17. Ku艂akowice I

242

18. Ku艂akowice III

18. Ku艂akowice III

305

19. 艁otoszyny

19. 艁otoszyny

123

20. Mas艂om臋cz

20. Mas艂om臋cz

404

21. Metelin

21. Metelin

260

22. Mieniany

22. Mieniany

622

23. Moniatycze

23. Moniatycze

473

24. Moniatycze – Kolonia

24. Moniatycze – Kolonia

171

25. Moroczyn

25. Moroczyn

346

26. Nowosi贸艂ki

26. Nowosi贸艂ki

285

27. Obrowiec

27. Obrowiec

438

28. Stefankowice wie艣

28. Stefankowice wie艣

255

29. Stefankowice – Kolonia

29. Stefankowice – Kolonia

289

30. Szpiko艂osy

30. Szpiko艂osy

469

31. 艢lipcze

31. 艢lipcze

393

32. 艢wierszcz贸w

32. 艢wierszcz贸w

257

33. Teptiuk贸w

33. Teptiuk贸w

369

34. Turko艂贸wka

34. Turko艂贸wka

36

35. Ubrodowice

35. Ubrodowice

324

36. Wolica

36. Wolica

255

37. Wo艂ajowice

37. Wo艂ajowice

224

2.

Trzeszczany

 

5 267

1.     Bogucice

1.     Bogucice

289

2.     Drogoj贸wka

2.     Drogoj贸wka

136

3.     J贸zefin

3.     J贸zefin

102

4.     Korytyna

4.     Korytyna

56

5.     Majdan Wielki

5.     Majdan Wielki

164

6.     Mo艂odiatycze

6.     Mo艂odiatycze

534

7.     Nieledew

7.     Nieledew

1791

8.     Leopold贸w

8.     Leopold贸w

299

9.     Ostr贸wek

9.     Ostr贸wek

246

10. Trzeszczany Drugie

10. Trzeszczany Drugie

361

11. Trzeszczany Pierwsze

11. Trzeszczany Pierwsze

703

12. Zaborce

12. Zaborce

115

13. Zad臋bce聽

13. Zad臋bce

336

14. Zad臋bce Kol.

14. Zad臋bce Kol.

135

3.

Uchanie

 

5 547

1.     Aurelin

1.     Aurelin

139

2.     Bia艂owody

2.     Bia艂owody

213

3.     Bokinia

3.     Bokinia

144

4.     Chy偶owice

4.     Chy偶owice

440

5.     D臋bina Kol.

5.     D臋bina Kol.

45

6.     Drohiczany

6.     Drohiczany

331

7.     Feliks贸w Kol.

7.     Feliks贸w Kol.

112

8.     Gliniska

8.     Gliniska

147

9.     Jaros艂awiec

9.     Jaros艂awiec

448

10. Lemiesz贸w

10. Lemiesz贸w

67

11. 艁uszcz贸w

11. 艁uszcz贸w

73

12. 艁uszcz贸w Kol.

12. 艁uszcz贸w Kol.

60

13. Marysin

13. Marysin

85

14. Miedniki

14. Miedniki

177

15. Mojs艂awice

15. Mojs艂awice

190

16. Mojs艂awice Kol.

16. Mojs艂awice Kol.

178

17. Odletajka Kol.

17. Odletajka Kol.

143

18. Pielaki

18. Pielaki

134

19. Putnowice G贸rne

19. Putnowice G贸rne

82

20. Rozkosz贸wka

20. Rozkosz贸wka

471

21. Staszic

21. Staszic

262

22. Teratyn

22. Teratyn

420

23. Teratyn Kol.

23. Teratyn Kol.

144

24. Uchanie

24. Uchanie

709

25. Uchanie Kol.

25. Uchanie Kol.

24

26. Wola Ucha艅ska

26. Wola Ucha艅ska

226

27. Wysokie

27. Wysokie

83

4.

Horod艂o

 

6 367

1.     Bere偶nica

1.     Bere偶nica

312

2.     Cegielnia

2.     Cegielnia

115

3.     Cio艂ki

3.     Cio艂ki

77

4.     Horod艂o

4.     Horod艂o

1185

5.     Hrebenne

5.     Hrebenne

433

6.     Janki

6.     Janki

266

7.     Kolonia Kob艂o

7.     Kolonia Kob艂o

153

8.     Kopy艂贸w

8.     Kopy艂贸w

494

9.     Liski

9.     Liski

225

10. 艁uszk贸w

10. 艁uszk贸w

333

11. Matcze

11. Matcze

343

12. Poraj

12. Poraj

233

13. Rogalin

13. Rogalin

434

14. Strzy偶贸w

14. Strzy偶贸w

1529

15. Zosin

15. Zosin

235

5.

Do艂hobycz贸w

 

7 031

1.     Ch艂opiatyn

1.     Ch艂opiatyn

502

2.     Majdan

3.     Setniki

2.     Choch艂贸w

4.     Choch艂贸w

114

3.     D艂u偶ni贸w

5.     D艂u偶ni贸w

69

4.     Do艂hobycz贸w

6.     Do艂hobycz贸w

1545

5.     Do艂hobycz贸w Kol.

7.     Do艂hobycz贸w Kol.

80

6.     Go艂臋bie

8.     Go艂臋bie

266

9.     Go艂臋bie Osada

7.     Honiatyn

10. Honiatyn

108

8.     Horodyszcze

11. Horodyszcze

72

9.     Horodyszczyce

12. Horodyszczyce

312

10. Hulcze

13. Hulcze

407

14. Hulcze Osada

11. Kad艂ubiska

15. Kad艂ubiska

140

12. Ko艣ciaszyn

16. Ko艣ciaszyn

151

17. Ko艣ciaszyn Osada

13. Liski

18. Liski

287

19. Bia艂ystok

14. Liwcze

20. Liwcze

146

21. Liwcze Osada

15. Myc贸w

22. Myc贸w Osada

127

23. Wy偶艂贸w

16. Oszcz贸w

24. Oszcz贸w

345

25. Oszcz贸w Kol.

17. Podhajczyki

26. Podhajczyki

186

27. W贸lka Poturzy艅ska

18. Przewod贸w

28. Przewod贸w

802

29. Przewod贸w Osada

30. Lipina

19. Siekierzy艅ce

31. Siekierzy艅ce

44

20. Sulim贸w

32. Sulim贸w

138

21. U艣mierz

33. U艣mierz

158

22. Witk贸w

34. Witk贸w

398

23. Zar臋ka

35. Zar臋ka

152

24. 呕abcze

36. 呕abcze

282

25. 呕niatyn

37. 呕niatyn

200

6.

Werbkowice

 

11 031

1.     Adelina

1.     Adelina

111

2.     Alojz贸w

2.     Alojz贸w

373

3.     Dobromierzyce

3.     Dobromierzyce

253

4.     Gozd贸w

4.     Gozd贸w

858

5.     Honiatycze

5.     Honiatycze

233

6.     Honiatycze Kol.

6.     Honiatycze Kol.

200

7.     Honiatyczki

7.     Honiatyczki

272

8.     Hostynne

8.     Hostynne

360

9.     Hostynne Kol.

9.     Hostynne Kol.

439

10. Konopne

10. Konopne

168

11. Kotor贸w

11. Kotor贸w

230

12. 艁ot贸w

12. 艁ot贸w

53

13. 艁ysa G贸ra

13. 艁ysa G贸ra

191

14. Malice

14. Malice

362

15. Pereso艂owice

15. Pereso艂owice

229

16. Podhorce

16. Podhorce

470

17. Sahry艅

17. Sahry艅

423

18. Sahry艅 Kol.

18. Sahry艅 Kol.

232

19. Strzy偶owiec

19. Strzy偶owiec

70

20. Terebiniec

20. Terebiniec

335

21. Terebi艅

21. Terebi艅

847

22. Turkowice

22. Turkowice

556

23. Werbkowice

23. Werbkowice

3057

24. Wilk贸w

24. Wilk贸w

360

25. Wronowice

25. Wronowice

275

26. Zagajnik

26. Zagajnik

67

7.

Mircze

 

8 445

1.     Ameryka

1.     Ameryka

83

2.     Andrzej贸wka

2.     Andrzej贸wka

115

3.     Borsuk

3.     Borsuk

109

4.     D膮browa

4.     D膮browa

15

5.     G贸rka – Zab艂ocie

5.     G贸rka – Zab艂ocie

225

6.     艁ask贸w

6.     艁ask贸w

138

7.     Kry艂贸w

7.     Kry艂贸w

398

8.     Kry艂贸w – Kol.

8.     Kry艂贸w – Kol.

228

9.     Ma艂k贸w

9.     Ma艂k贸w

130

10. Ma艂k贸w Nowy

10. Ma艂k贸w Nowy

110

11. Ma艂k贸w – Kol.

11. Ma艂k贸w – Kol.

195

12. Marysin

12. Marysin

100

13. Mi臋tkie

13. Mi臋tkie

228

14. Mi臋tkie – Kol.

14. Mi臋tkie – Kol.

262

15. Mircze

15. Mircze

1532

16. Modryniec

16. Modryniec

520

17. Modry艅

17. Modry艅

304

18. Modry艅 – Kol.

18. Modry艅 – Kol.

366

19. Mo艂o偶贸w

19. Mo艂o偶贸w

263

20. Mo艂o偶贸w – Kol.

20. Mo艂o偶贸w – Kol.

130

21. Prehory艂e

21. Prehory艂e

412

22. Radost贸w

22. Radost贸w

123

23. Rulik贸wka

23. Rulik贸wka

26

24. Smolig贸w

24. Smolig贸w

222

25. Stara Wie艣

25. Stara Wie艣

567

26. Szychowice

26. Szychowice

214

27. Szychowice Nowe

27. Szychowice Nowe

337

28. Tuczapy

28. Tuczapy

309

29. Wereszyn

29. Wereszyn

162

30. Wiszni贸w

30. Wiszni贸w

625

 

RAZEM

so艂ectw - 174miejscowo艣ci - 186 


Do g髍y